Bulgaristan Eğitim

bulgaristan universitesi egitim

Bulgaristan özellikle eğitim alanındaki başarısıyla dikkat çeken Bulgaristan, böylece ülke dışından öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir ülke olmuştur.

Bulgaristan Üniversitesi eğitim konusunda oldukça gelişmiş ve tanınmış bir Avrupa üniversitesidir. Avrupa’da uygulanan Bologna sistemine geçiş süreciyle de beraber üniversitenin eğitim kalitesi oldukça artmıştır.

Bulgaristan’da eğitim görmek isteyen öğrenciler genellikle Bulgaristan Üniversitesi’ni tercih etmektedir. 100.000 civarındaki öğrencinin 3000’den fazlası yabancı kökenlidir. Ülkemizden de Bulgaristan Üniversitesi’ne olan talep sürekli artmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi bünyesinde ayrıca 7 tane büyük çapta kütüphane bulunmaktadır ve bu kütüphanede 1,5 milyon civarında kaynak mevcuttur.

Bulgaristan Üniversitesi, ERASMUS, EUA, AUF, DAAD, DRC gibi eğitim alanında önemli değişim anlaşmaları gerçekleştirmiştir. Üniversite böylece akademisyen ve öğrenci değişim programlarını başarıyla uygulamaya devam etmekte ve bu da bilimselliği ön plana çıkarmaktadır. Bu sayede üniversiteye olan talep artmaktadır.

Bulgaristan eğitim sisteminde ülke dışından üniversiteyi okumak isteyenler için sınav yoktur. Bulgaristan’da üniversite eğitimi almanız için lise mezunu olmanız yeterlidir. Aynı zamanda alan farkı olmadığı için liseden hangi alan mezunu olursanız olun dilediğiniz bölümü tercih edebilirsiniz.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi kalitesinin yanında oldukça uygun fiyatlarla sağlanmaktadır. Ülkemize ve diğer ülkelere göre son derece uygun ekonomik koşullarla üniversite hayatına atılacaksınız. Böylece hayallerinizdeki mesleğe adım atmanın en önemli koşulunu yerine getirmiş olacaksınız.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi almak için gerekli olan şartlar, vize konusu, ulaşım bilgileri, en uygun konaklama seçenekleri gibi her türlü sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yanınızdadır. Yurtdışı eğitimin tek ve en doğru adresi, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş