Bulgaristan Üniversitesi Diş Hekimliği

bulgaristan universitesi dis hekimligi

Bulgaristan Üniversitesi oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan ve ülke dışında en fazla tanınan bir üniversitedir. Bulgaristan Üniversitesi, kuruluşu 1808 yılına kadar uzanan, Balkanlar’ın en eski üniversitesidir. Bulgaristan Üniversitesi başkent Balgrad’da oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte diş hekimliği konusunda da gelişmeler yaşanmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi diş hekimliği konusunda oldukça gelişmiş imkanlara sahiptir. Üniversitede bulunan araştırma hastanesi ve gelişmiş laboratuarlar ile birlikte uygulamalı eğitim sağlanmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi diş hekimliği eğitimi alabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Alan farkı olmadığı için lisede hangi alan mezunu olursanız olun bu bölümü tercih edebilirsiniz. Bu sayede üniversiteye olan ilgi artmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi diş hekimliği bölümünde eğitim görmek diğer ülkelerdeki üniversitelere göre oldukça cazip ekonomik koşullarla mümkündür.

Bulgaristan Üniversitesi diş hekimliği konusunda her türlü sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere hizmet vermektedir. Bölüm ile ilgili tüm bilgiler, vize, konaklama, ulaşım gibi tüm sorularınızda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, uzman kadrosuyla hizmetinizdedir. Böylece em doğru ve en güncel bilgileri alarak buna göre seçiminizi belirleyebileceksiniz.

Bulgaristan Sofya Üniversitesi’nde hizmet veren bölümler şunlardır:

Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Tarım Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Matematik Fakültesi, Kimya Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Ekonomi Bilimi Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Örgütsel bilimleri Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Fizik Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Siyaset bilimleri Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi.

 

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş