Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık

bulgaristan universitesi eczacilik

Sofya Üniversitesi adıyla da bilinen üniversite sahip olduğu fakültelerle dikkat çekmekte ve birçok üniversite hayali kuran öğrenciler için de önemli bir fırsat haline gelmektedir.

Eczacılık, çağımızda en gözde konulardan biridir. Tıptaki gelişmeler doğrultusunda sürekli gelişen eczacılık sektöründe milyarlarca dolar yatırım yapılmaktadır. Hastalıkların tedavisi konusunda kilit öneme sahip olan eczacılık konusu maddi anlamda da oldukça iyi getirisi olan bir sektördür.

Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık bölümü oldukça geniş imkanlara sahip olan önemli bir bölümdür. Bulgaristan’da en kaliteli eczacılık bölümüne sahip olan Bulgaristan Üniversitesi bu yönüyle de dikkat çekmektedir. Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık bölümünde uygulamalı eğitimden de faydalanılmaktadır. Bölümü İngilizce ya da Bulgarca okuma seçenekleri mevcuttur.

Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık bölümünde eğitim görmek isteyen öğrencilerin sınava girme zorunluluğu yoktur. Bu bölümü okumak isteyen öğrenciler dil yeterliliği sınavını geçmeleri ve resmi işlemleri halletmeleri durumunda eğitimlerine 1.sınıftan başlayabilecekler. Dil konusunda yeterliliği alamayanlar ise 1 yıl hazırlık okuduktan sonra 1.sınıfa başlayabileceklerdir.

Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler bunu uygun fiyatlar ile gerçekleştirebilecekler. Diğer ülkelerde ve ülkemizdeki eczacılık fakültelerinin fiyatlarıyla Bulgaristan Üniversitesi ile karşılaştırıldığında aradaki fark anlaşılacaktır. Durum böyle olunca yabancı öğrencilerin tercihi Bulgaristan Üniversitesi olmaktadır. Özellikle son yıllarda ülkemizden bu üniversiteyi tercih eden öğrenci sayısında artış gözlenmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi Eczacılık Fakültesine kayıt yaptırmak için gerekli belgeler, resmi işlemler, öğrenci vizesi işlemleri, en ekonomik ulaşım seçenekleri, üniversiteye en yakın konaklama imkanları gibi her türlü soruda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzman kadrosuyla hizmetinizdedir. Onlarca ofisi ile birlikte yurtdışında eğitim konusunda en güncel bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş