Bulgaristan Eğitim Sistemi

bulgaristan universitesi egitim sistemi

Bulgaristan, ülke olarak birçok kültürü buluşturan, oldukça önemli bir ülkedir. Bulgaristan, eğitim alanında son yıllarda büyük atılımlar yapan bir ülke olarak dikkat çekmektedir. Balkanlar coğrafyasında yer alan bu ülkede eğitim görmek isteyen kişi sayısı her geçen yıl artış göstermektedir. Bulgaristan öğreniciler için son derece cazip bir ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu ülkedeki ulaşım kolaylığı ve gelişmiş konaklama imkanları sayesinde öğrenciler maddi durumlarını zorlamadan eğitim görebileceklerdir.

Bulgaristan eğitim sistemi konusunda gelişim göstermektedir. Öğrencilere ilköğretimden başlayarak uygulamalı dersler veren okullar sayesinde eğitim seviyesi sürekli artış göstermektedir. Bulgaristan üniversiteleri ise gelişmekte ve ülke dışından binlerce öğrencinin dikkatini çekmektedir. Ülkemizden Bulgaristan’a üniversite eğitimi için giden öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

Bulgaristan eğitim sistemi olarak, üniversitelerde Avrupa’da uygulanan Bologna Eğitim Sistemi’ni uygulamaktadır. Başta Bulgaristan Üniversitesi olmak üzere birçok üniversite bu sistemi uygulamaktadır. Durum böyle olunca da daha çağdaş bir eğitim anlayışı ülkeye hakim olmaktadır.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi alabilmek için liseden mezun olduğunuz alan, lise eğitiminizdeki not ortalamanız ya da sınavlara girmeniz önemli değildir. Bulgaristan’da eğitim görmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bu da demek oluyor ki hayalinizdeki bölüm ile aranızda hiçbir engel bulunmamaktadır. Bulgaristan eğitim sisteminde bu konuda dikkat çekmektedir.

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli eğitimi oldukça uygun fiyatlara sunmaktadır.Diğer ülkeler ve ülkemizde yer alan üniversitelerin fiyatları, Bulgaristan üniversiteleri ile kıyaslandığında fark anlaşılacaktır. Ülkenin en dikkat çeke üniversitesi olan Bulgaristan Üniversitesi, aynı zamanda Balkanların en büyük ve en eski üniversitesidir. Sınavsız bir şekilde öğrenci kabul eden Bulgaristan Üniversitesi, ülkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde talep ettiği üniversiteler arasına girmeyi başarmıştır.

Bulgaristan’da eğitim görmek isteyen öğrenciler tüm konularda Anadolu Yurtdışı eğitim Danışmanlığı’ndan kolayca hizmet alabilmektedir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında eğitim alma konusunda vize işlemleri, kayıt işlemleri, ulaşım imkanları, konaklama imkanları, ön şartlar gibi tüm konularda uzman kadrosundan rehberlik hizmeti alabileceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş