Bulgaristan Üniversitesi Eğitim

bulgaristan universitesi taban puanlari

Özellikle eğitim alanındaki başarısıyla dikkat çeken Bulgaristan, böylece ülke dışından öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir ülke haline gelmiştir. Bulgaristan Üniversitesi eğitim konusunda oldukça gelişmiş ve tanınmış bir Avrupa üniversitesidir. Bulgaristan Üniversitesi, başkent Sofya’da oldukça merkezi bir konumda bulunan üniversitedir. Bulgaristan Üniversitesi sadece Bulgaristan’ın değil bölgenin en köklü üniversitesidir ve kuruluşu 1808 yılına kadar uzanmaktadır.

Bulgaristan’da eğitim görmek isteyen öğrenciler genellikle Bulgaristan Üniversitesi’ni tercih etmektedir. Üniversitede bulunan 100.000 civarındaki öğrencinin 3000’den fazlası yabancı kökenlidir. Ülkemizden de Bulgaristan Üniversitesi’ne olan talep artarak devam etmektedir. Bulgaristan Üniversitesi bünyesinde ayrıca 7 tane büyük çapta kütüphane bulunmaktadır ve bu kütüphanelerde 1,5 milyon civarında kaynak bulunmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi eğitim sistemi bakımından Avrupa Bologna sistemine geçmiştir. Bu geçişle birlikte daha çağdaş bir anlayış mevcut olmuştur. Bulgaristan Üniversitesi, ERASMUS, AUF, DAAD, DRC, EUA gibi eğitim alanında önemli değişim anlaşmaları gerçekleştirmiştir. Bulgaristan Üniversitesi böylece akademisyen ve öğrenci değişim programlarını başarıyla uygulamaya devam etmektedir. Bu durum da bilimselliği ön plana çıkarmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi eğitim anlayışı bakımından ülkenin ve bölgenin en önde gelen kuruluşudur. Bu da üniversiteyi oldukça cazip hale getirmektedir. Üniversitede bulunan spor merkezleri, kafeteryalar, teknoloji salonları, gelişmiş laboratuarlar ve diğer tesisler ile öğrenciler zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi kayıt aşamasında herhangi bir sınav şartı koşmamaktadır. Yani üniversitenin istediğiniz bölümüne kayıt yaptırmak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Alan farkı da gözetilmediği için liseden mezun olduğunuz alan doğrultusunda tercih yapma zorunluluğu da yoktur. Tüm bu avantajları Bulgaristan Üniversitesi ile oldukça uygun fiyatlara edinebileceksiniz.

Bulgaristan Üniversitesi hakkında aklınıza takılan her türlü soruya Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile cevap bulacaksınız. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde bulunan uzman kadro ve onlarca ofis ile yurtdışında eğitim konusunda sizlere en doğru rehberlik hizmetini sunmaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş