Bulgaristan Üniversitesi Hukuk

bulgaristan universitesi hukuk

Bulgaristan Üniversitesi, 1808 yılında Bulgaristan Yüksek Okulu adıyla kurulan, 1905 yılında bugünkü statüsünü kazanan, Balkanların en eski üniversitesidir. Aynı zamanda Bulgaristan’ın en büyük ve en gelişmiş üniversitesi olan Bulgaristan Üniversitesi, başkent Sofya’da bulunmaktadır

Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümü, üniversitenin kuruluşuyla birlikte eğitim vermeye başlamıştır. Yani tüm Balkanlardaki en eski hukuk bölümü Bulgaristan Üniversitesi’ndedir. Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümü uluslar arası normlarda eğitim hizmeti sunmaktadır. Ülke çapında son derece önemli hukukçuların yetişmesini sağlayan Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümünde alanında uzman birçok profesör görev almaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümü, çağdaş eğitim anlayışıyla dikkat çekerken oldukça cazip fiyatlar belirlenmiştir. Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümü okumak için sınava girmenize, puan almanıza gerek yoktur. Liseden mezun olduğunuz alan ve not ortalamanız da önemli değildir. Yani Bulgaristan Üniversitesi hukuk eğitimi almak için gerekli resmi işlemleri yerine getirmeniz ve lise mezunu olmanız yeterlidir.

Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim veren fakülteler şunlardır:

Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi, Matematik Fakültesi, Siyaset Bilimleri Fakültesi, Tarım Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Kimya Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Ekonomi Bilimi Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Örgütsel Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Fizik Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi’nde ayrıca 11 enstitü ve 7 kütüphane hizmet vermektedir. Ayrıca Engelli Öğrenci Merkezine de sahip olan üniversite bu yönüyle de takdir edilmektedir. Bulgaristan Üniversitesi ülke eğitimine yön vermeye devam etmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi hukuk bölümüne kayıt olmak için gerekli olan belgeler, ulaşım ve konaklama imkanları gibi tüm sorularınızda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilirsiniz. Yurtdışında eğitim ile ilgili en doğru ve en güncel haberler Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda sizleri beklemektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş