Bulgaristan Üniversitesi Kayıt

bulgaristan universitesi kayit

Bulgaristan ülke olarak çok büyük sıkıntılar atlattıktan sonra eğitime ciddi bir şekilde önem vermeye başlamıştır. Bulgaristan Üniversitesi, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunmaktadır. Üniversitenin diğer adı Sofya Üniversitesi’dir. Bulgaristan Üniversitesi, sadece Bulgaristan’ın değil Balkanlar’ın en önemli ve en köklü üniversitesidir.

Bulgaristan Üniversitesi kayıt konusunda sıkça sorular sorulmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi kayıt işlemleri için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Üniversiteye kayıt olmak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bulgaristan Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için belirlenen resmi şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi kayıt konusunda sizlere her türlü bilgiyi sunan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, kurulduğu günden beri hızlı ve dürüst hizmet ilkesinden ödün vermemiştir. Eğitim alanındaki tüm gelişmeleri takip eden uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı eğitimi konusunda rehberiniz olacaktır.

Bulgaristan, öğrenciler için son derece uygun bir ülkedir. Çeşitli kültürleri bünyesinde barındıran ülke bu bakımdan dikkat çekmektedir. Ülkemizden Bulgaristan Üniversitesi’ni tercih eden öğrenci sayısı her geçen yıl artış göstermektedir. Bu da Sofya’yı daha cazip bir konuma getirmektedir. Öğrenciler bu ülkede fazla yabancılık çekmeyeceklerdir.

Bulgaristan Üniversitesi, Avrupa ülkelerinde uygulanan Bologna sistemini başarıyla uygulamaktadır. Bu başarı istatistiklere de yansımış ve üniversite son yapılan araştırmalara göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına adını yazdırmıştır. Ayrıca ERASMUS başta olmak üzere çeşitli değişim programlarını başarıyla uygulayan Bulgaristan Üniversitesi adını tüm Avrupa’ya duyurmuştur.

Bulgaristan Üniversitesi, eğitim gören yaklaşık 100.000 kayıtlı öğrencisi ile ülkenin ve bölgenin en büyük üniversitesidir. Üniversitede yaklaşık 5000 akademisyen görev almaktadır. 32 fakülteye sahip olan Bulgaristan Üniversitesi bunun yanı sıra tam donanımlı 7 kütüphaneye sahiptir. Bu kütüphanelerde 1,5 milyondan fazla kitap mevcuttur. Yani üniversitede çeşitli dillerden her türlü kaynak mevcuttur.

Bulgaristan Üniversitesi özellikle son yıllarda ülkemizde gittikçe popüler olmuştur. Liseyi bitiren öğrenciler, uygun ekonomik şartlarıyla, alan farkı gözetmeyen Bulgaristan Üniversitesi’ni tercih etmektedirler. Ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki üniversitelere göre çok daha uygun fiyatlarla kaliteli eğitim sunan Bulgaristan Üniversitesi’ne kayıt yaptırarak hayallerinizdeki mesleğe adım atmış olacaksınız.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş