Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık

bulgaristan universitesi mimarlik

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’da bulunan Bulgaristan Üniversitesi üniversite ülkenin en eski üniversitesi konumundadır. Üniversitenin temelleri 1808 yılında atılmıştır. Kurulduğunda adı Bulgaristan Yüksek Okulu olan eğitim kurumu 1905 yılında resmi olarak üniversite haline getirilmiştir. Günümüzde Balkan coğrafyasının en dikkat çeken üniversitelerinden biri konumunda olan Bulgaristan Üniversitesi hakkında birçok soru sorulmaktadır.

Mimarlık, günümüzde en önemli alanlardan biri haline gelmiştir. Dekorasyon dünyasındaki gelişimlerle birlikte iç mimarlık konusu da önemli bir hale gelmiştir. Günümüz dünyasında artık evlere ya da diğer alanlara gelişi güzel planlar uygulanmamaktadır. Evlerdeki her alanı kullanma ihtiyacı ile mimarlara olan ilgi de artmıştır.

Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık bölümü ile mimarlık konusunda kaliteli ve çağdaş eğitim alma imkanı elde edeceksiniz. Ülkedeki birçok ünlü mimarın mezun olduğu okul olan Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi oldukça gelişmiş imkanlara sahiptir. Tam donanımlı sınıfları ile öğrencilerin ve akademisyenlerin her türlü ihtiyacı düşünülmüştür. Ülkemizde mimarlık hedefleyen kişilerin ilgisini çeken Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi gittikçe popüler hale gelmeye başlamıştır.

Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kaliteli eğitim anlayışının yanı sıra oldukça uygun ekonomik koşulları ile de dikkat çekmektedir. Ülkemizde ve diğer ülkelerdeki mimarlık fakültesi ücretleri ile Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ücretleri karşılaştırıldığında ortaya ciddi bir fark çıkmaktadır. Durum böyle olunca da çeşitli ülkelerden öğrenciler bu üniversiteyi tercih etmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne kayıt yaptırabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani bu bölüme kayıt yaptırmak için sınava girmenize gerek yoktur. Aynı şekilde liseden mezun olduğunuz not ortalaması ya da alan önemli değildir. Durum böyle olunca da öğrencilerin ilgisi bu üniversiteye yoğunlaşmaktadır. Ülkemizden Bulgaristan Üniversitesine kayıt yaptıran öğrencilerin sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile ilgili kayıt işlemlerinden öğrenci vizesine kadar her türlü sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere yardımcı olacaktır. Yurtdışı eğitimi ile ilgili her konuda, uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile Anadolu Yurtdışı Eğitimi Danışmanlığı hizmetinizdedir. Üniversite hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve istediğiniz mesleğe bir adım daha yaklaşın.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş