Bulgaristan Üniversitesi Öğrenci Yorumları

bulgaristan universitesi ogrenci yorumlari

Bulgaristan Üniversitesi Öğrenci Yorumları Plovdiv, Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri konumundadır. Bununla birlikte Bulgaristan’ın en büyük ikinci şehri olan Plovdiv’in ismi, “Filibe” olarak da bilinmektedir. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv’ın nüfusu bir milyonu aşmıştır. Bulgaristan Üniversitesi sadece ülkenin değil Balkanlar’ın en eski üniversitesidir.

Bulgaristan Üniversitesi öğrenci yorumlarına baktığımızda son derece olumlu yorumlar ve görüşler mevcuttur. Eğitim sayfalarında ve çeşitli forumlarda Bulgaristan Üniversitesi öğrenci yorumları incelendiğinde, öğrenciler genellikle ne kadar doğru bir karar verdiklerini belirtmişlerdir. Plovdiv’de hayatın ucuz olması da değinilen diğer önemli konudur.

Bulgaristan Üniversitesi’nde Bulunan Fakülteler

Matematik Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Tarım Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Ekonomi Bilimleri Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Tıp Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Örgüsel Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Siyaset Bilimi Fakültesi, Fizik Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi Araştırma Kurumları

Tıbbi Araştırma Enstitüsü, Kimya Enstitüsü, Meteoroloji ve Teknoloji Enstitüsü, Multidisiplinler Araştırma Enstitüsü, Nükleer Enstitüsü, Biyolojik Araştırma Elektrik Mühendisliği Enstitüsü, Uygulamalı Nükleer Enerji Enstitüsü, Fizik Enstitüsü, Moleküler Genetik ve Gen Mühendisliği Enstitüsü.

Bulgaristan Üniversitesi oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Üstelik sınava girmenize gerek yoktur. Yani bu üniversitede eğitim almak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca son derece uygun olan fiyatlarla, hem ülkemizden hem de diğer ülkelerden daha iyi şartlarda eğitim alabileceksiniz.

Bulgaristan Üniversitesi hakkında en güncel ve en doğru bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile edinebileceksiniz. Yurt genelinde bulunan ofisleri, alanında uzman çalışanları ile hizmete başladığı günden bu yana dürüst hizmet ilkesinden ödün vermeyen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile her türlü sorunuza cevap bulacaksınız.

 

 

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş