Sofya Üniversitesi

bulgaristan sofya universitesi

Bulgaristan’ının en büyük üniversitesi olan Sofya Üniversitesi, bünyesinde birçok fakülte ve bölüm seçenekleri ile dünyada birçok öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Bu eğitim hizmeti ülkemizde birçok öğrenci adayı tarafından Bulgaristan’ın Sofya Üniversitesi tercih edilerek çok uygun fiyata eğitim hizmetine yönelmektedirler.

Sofya Üniversitesinin bünyesinde verilen bölüm ve fakülteler;

Sofya Tıp Üniversitesi, Sofya Teknik Üniversitesi, Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi, Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeodezi Üniversitesi, Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi, Sofya Maden ve Jeoloji Üniversitesi, Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesi, Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi, Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalürji Üniversitesi son olarak Sofya spor ve sanat akademisi üniversiteleri ile ülkemizde öğrenci adayları Sofya Üniversitesi fakültelerinden birini seçerek sınavsız ve taban puansız bir şekilde eğitim hayatına çok uygun bir fiyatla Bulgaristan’da gerçekleştirebilmektedir.

Sofya Üniversitesinde Okuma Koşulları

Sofya Üniversitesi için gereken şartlar hiçbir öğrenci mağdur etmeyen bir sistem üzerine düzenlenmiştir. Bu sistem bir öğrenci adayını fiyat konusunda en azı gözetilerek ülkemizde hayalinde okumak istediği bölümleri Sofya Üniversitesinin sınav şartı aramadan bünyesinde eğitim vermesi ile gerçekleşmektedir. Ayrıca Bulgaristan’da okumak isteyen bir öğrenci, nerede kalacağını, Sofya Üniversitesinde okumak istediği bölümlere ilişkin fiyat içeriğini, ödeme sistemini, ulaşımı, üniversite kayıt için gerekli belgelerin tüm detaylarını Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlıklarına giderek öğrenebilmektedirler. Ayrıca bu merak edilenleri profesyonel ciddiyet prensibiyle, öğrenciler adına Bulgaristan’da Sofya Üniversitesinde eğitim görebilme adına tüm hizmetlere aracı olmaktadır. Bu sayede yurtdışında tüm üniversiteler adına hizmet veren Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim ve öğretim alanında yurtdışı için tüm öğrencilerin sıkıntısını çekeceği durumlara el atarak hizmetini sağlamaktadır.

Sofya Üniversitesi bölümlerinden birinde okumak için koşullar oldukça uygun ve basittir. Ülkemizde bir tıp bölümünde okumak ya da mühendislik bölümünü kazanmak kolay olmamakla birlikte, üniversite seçme sınavında istenilen puan alınamadığında üzücü sonuçlar oluşabilmektedir. Bir hayalinizi gerçekleştirme imkanını Bulgaristan Üniversitelerinden dilediğinizi seçerek, geleceğe yönelik mesleki atılımınızı gerçekleştirebilir ve severek yapacağını bir mesleğe yönelik mezun olabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş