Varna Denizcilik Üniversitesi

bulgaristan varna denizcilik universitesi

Varna denizcilik ile ilgili olan kişilere çok özel eğitimler ile bu sevgilerini sürdürebilecek bir imkan tanır. Bu imkanı sağlarken de öğrencileri herhangi bir sınava tabi tutmaz ya da taban puan gibi sınırlamalar getirmez. Okulda bulunan kontenjanlara göre herkesin dilediği bölümde okuması için gerekli öz veriyi gösteren bir okuldur. Ana dili Bulgarca olmayan ya da bu dili tam anlamıyla bilmeyen öğrencilere ise bir yıl hazırlı sınavını zorunlu tutmaktadır. Varna Denizcilik Üniversitesi denizcilik ile ilgili olan her öğrenciye en iyi eğitimi en uygun koşul ve fiyatlar ile sunmaktadır. Üniversite Erasmus ve Socrates kapsamında birçok kurum ile iş birliği yapmaktadır. Bu programlar çerçevesinde sponsor olan üniversite Avrupa kredi transfer sistemi hakkında da rehber hazırlayarak sunmuştur. Varna Denizcilik Üniversitesi ile hayallerinize sınav stresi olmadan oldukça yakın olacağınızı bilmelisiniz.

Varna İş Birlikleri

Varna Üniversitesi birçok ülke ile anlaşmalıdır ve dünyanın her yerinden denizcilik ve teknik alanda birçok öğrenci kabul etmektedir. Varna Denizcilik Üniversitesi’ni genelde tercih eden kişiler İskoçya, Fransa, Almanya, İngiltere, Belçika gibi Avrupa ülkelerinden Bulgaristan’a gelir. Bunun dışında okul tümüyle 20’den fazla ülkedeki üniversiteler ile uluslararası şekilde eğitimsel, bilimsel ve kültürel alanda sıcak ilişkiler kurar ve eğitim ağını genişletir. Üniversite anlaşmalı olduğu kurumlar ile ders planları ile programlarının tanınmasını sağlar, kredi transferi yapar, akademik personelin seminer vermesini sağlar ve akademik toplantılara katılır. Bunun dışında akademik materyalleri ile diğer bilgilerin değişimine ön ayak olur. Yani yeniliğe ve dış dünyaya oldukça açık ve teknolojiyi takip eden bir okuldur.

Türkiye’de okul Ortadoğu Teknik Üniversitesi – Ankara, Kocaeli Üniversitesi – İzmit ile anlaşmalar yaparak öğrenci değişimi programlarına imza atar. Ayrıca ortak araştırma faaliyetlerinin sürdürülmesini sağlar. Bu açıdan ülkemiz ile anlaşmaları son derece iyi olan Varca Denizcilik Üniversitesi ve diğer bölümlerinde eğitim almak konusunda herhangi hukuki bir engel yoktur.

Bulgaristan Varna Üniversitesinin uluslar arası alanda geçerliliği konusunda çok fazla anlaşması olduğundan emin olamıyorsanız Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere gerekli olan bilgileri ve ayrıntıları sunacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş