Varna Teknik Üniversitesi

bulgaristan varna teknik universitesi

Varna Teknik Üniversitesi öğrencileri genelde yabancı uyruklu öğrencilerdir ve dünyanın birçok yerinden gelmişlerdir. Bu nedenle rahat bir başarı sağlamak için konaklama imkanları öğrenciler için çok önemlidir. Üniversitenin yakınında yer alan öğrenci yurdunda konaklayacak olan öğrenciler bu yurtlara üniversite tarafından sorunsuzca yerleştirilirler. Öğrenci yurdunda her odada buluna internet bağlantısı dışında kendi yemekhanesi ve kırtasiyesi yer alır.

Varna Teknik Üniversitesi öğrenci yurdu tam daire şeklinde oluşturulmuştur. Odalar 2 kişilik ya da 3 kişilik şekilde hazırlanmıştır ve her oda içinde tuvalet ile banyo yer alır. İnternet dışında odalara kablolu tv ile telefon yerleştirilmiştir. 24 saat güvenlik görevlileri ile korunan yurt oldukça güvenilirdir.

Öğrenci yurdunda kalanlar sadece öğrenciler değildir. Varna Teknik Üniversitesi yurdunun bazı daireler genç aileler konaklar. Ancak her öğrenci kendi dairesinden sorumludur ve kimse kimseyi rahatsız etmez. Varna’ya gelen yabancı uyruklu öğrenciler hemen kendi odalarına yerleştirilir.

Varna Teknik Üniversitesi öğrencilerin rahatını sağladıktan sonra eğitim için de başarılı olabilmeleri için onlara dershaneler ile laboratuarla hazırlamıştır. Bunların yanı sıra başvuru kitapları ve ders kitapları da hem Bulgarca hem de kişinin diğer dillinde öğrencilere sağlanır. Ayrıca büyük bir kütüphanesi vardır. Eğitim için alternatifler dışında öğrencilerin zinde kalması için Varna Teknik Üniversitesi’nde kapalı ve açık spor salonları bulunur.

Varna Şehri Güzelliği

Varna Bulgaristan’ın % 3,44 oluşturur ve ülkenin kuzeydoğusunda yer alır. Her yıl ulusal festivaller ile hem şehir halkının hem de öğrencilerin hoş vakit geçirmesi için imkan sunar. Varna şehrinde, 4 tiyatro, 1 kongre salonu ve festival merkezi, 8 müze, kütüphaneler resim galerileri ve eğitim merkezleri yer alır ve bu durumda tam bir kültür beşiği olduğu söylenebilir. Böyle güzel bir şehirde kurulan Varna Teknik Üniversitesi de öğrencilerin hem okul hem de şehrin faydalarından sonuna kadar yararlanmasını sağlar. Tiyatro şehirde yapılacak en güzel aktivitelerdendir ve dış mimarisine bakılırsa diğer Avrupa ülkelerini aratmayacak bir görünüm ile tiyatro severleri karşılar. Varna içinde çeşitli tarihi eserler de yer alır ve öğrenciler boş vakitlerinde şehirde dilediğince vakit geçirebilir.

Siz de bu özel okulda taban puan ya da sınav sorunu olmadan eğitim almak isterseniz ayrıntılar için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş