Varna Üniversitesi

bulgaristan varna universitesi

Varna Üniversitesi her yıl çeşitli alanlarda öğrencileri bünyesine kazandırmaktadır. Öğrenciler için herhangi bir sınav ya da taban puan gibi sorunlar yoktur ve isteyen her kişi eşsiz güzelliklerle dolu olan ve iyi bir eğitim veren Varna Üniversitesi’nde okuma imkanı kazanabilir. Herhangi bir sınav olmadan okula sadece kayıt olunu ve bunun için de bazı belgelerin tamamlanması gerekir.

Bu belgelerden ilki diplomadır ve kişilerin mutlaka lise diplomasi ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi olmalıdır. Bunun dışında geçmiş dersler hakkında dönem notlarını barındıran transkipt belgesi de mezun olunan liseden alınmalıdır.

Eğer öğrenci çift vatandaşlığı sahipse öğrenci bu iki pasaportun da fotokopisini belgelere eklemelidir. Öğrenciler ikamet ettikleri yerde bulunan mahalle ya da köy muhtarlığından yeni tarihli bir ikametgah belgesi almalıdır. Varna Üniversitesi gibi köklü ve iyi eğitimli okullardan birinde sınavsız direk kayıt olmak için belgeler bu kadar ile sınırlı değildir. Bunun dışında kalan belgeleri öğrenmek için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile irtibat kurabilirsiniz ve okul ve okuma istediğiniz bölüm hakkında en kapsamlı yardımı alabilirsiniz.

Varna’nın Eşsiz Tarihi

Varna şehrinde yaşamak öğrenciler için büyük bir ayrıcalıktır. Orada yaşayan halkın ve tarihi güzelliklerin geçmişi yüzyıllar öncesine dayanır. Burada yapılmış olan araştırmalara göre şehirde 12000 yıl öncesine dayanan bir yerleşim vardır. Bulunan altın nedeniyle de dünyanın çok ilgisini çeken bir şehir olmuştur. Ayrıca çok ilgi çekici tarihi yapılar dışında 990 altın boncuktan oluşan bir mezar görenleri büyüler. Burada bulunan mezarda birçok farklı eşya da çıkmıştır. Ayrıca tarihe meraklı kişiler için gözde merkezlerden biri de Varna’nın güneydoğusunda yer alır. Buradaki kalıntılar Roma döneminden kalmıştır ve tam olarak 7000 metrelik alana yayılmıştır. Varna anlaşılacağı gibi hem tarihi hem de kültürel yapıdan oldukça zengin bir şehirdir. Bulgaristan’da yaşanılacak en güzel yerlerden biridir ve daha birçok yapısı sizlerin keşfini beklemektedir. Varna Üniversitesi gibi tarihi bir yerde kurulmuş bir okulda okumak ne olursa olsun öğrencilere büyük bir vizyon ve geçmişi araştırma içgüdüsü uyandırır. Bu nedenle daha kalifiye bireyler ortaya çıkar.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş